קלאסי-קינן: שלומי קינן על יצירות המופת של המוסיקה הקלאסית

האזנה מודרכת לסימפוניה מס. 6 של פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי

Episode Summary

מותו המסתורי של צ'ייקובסקי גם הוא אחד מהסיפורים ההזויים בתולדות האמנות וגם הוא טעון לגמרי באג'נדות חברתיות\פוליטיות, במיוחד הסתרת הנושא עד הפרסטרויקה ופתיחת הארכיונים הסובייטיים למערב. היום אנחנו יודעים (כנראה) מה קרה, צ'יקובסקי אולץ להתאבד על היותו הומוסקסואל, אבל מאחר והיה "כוכב" בינלאומי וגאוות העם הרוסי, נסיבות מותו לא פורסמו מתקופת הצאר ניקולאי ועד סוף המאה ה-20 והפרסטרויקה. הסימפוניה הששית, המכונה "הפאתטית", היא למעשה "מכתב ההתאבדות" של המלחין האהוב, והאפיזודה שלפניכם היא האזנה מודרכת ליצירה.

Episode Notes

מותו המסתורי של צ'ייקובסקי גם הוא אחד מהסיפורים ההזויים בתולדות האמנות וגם הוא טעון לגמרי באג'נדות חברתיות\פוליטיות, במיוחד הסתרת הנושא עד הפרסטרויקה ופתיחת הארכיונים הסובייטיים למערב. היום אנחנו יודעים (כנראה) מה קרה, צ'יקובסקי אולץ להתאבד על היותו הומוסקסואל, אבל מאחר והיה "כוכב" בינלאומי וגאוות העם הרוסי, נסיבות מותו לא פורסמו מתקופת הצאר ניקולאי ועד סוף המאה ה-20 והפרסטרויקה.

הסימפוניה הששית, המכונה "הפאתטית", היא למעשה "מכתב ההתאבדות" של המלחין האהוב, והאפיזודה שלפניכם היא האזנה מודרכת ליצירה.